
GLAMORØSE FLYVERTINNER: Topp kr. 270 (Lipsy), skjørt ca. kr. 650 (Mauro Gasperi / yoox.com), pumps kr. 599 (nelly.com), bikini kr. 300 for truse og kr. 315 for overdel (J.Crew) og badadrakt ca. kr. 2100 (Norma Kamali / net-a-porter.com). Foto: Bulls / Produsentene
Flyvertinnene i TV-serien «Pan Am» oser av sexy 60-tallsglamour. minMote viser deg hvordan du kan stjele stilen til de hotteste flyvertinnene akkurat nå.
Lei av «Mad Men» og «Gossip Girl»? Jentene i «Pan Am» får oss til å ville fly tilbake til 60-tallet med sine elegante antrekk.
Flyvertinnene holder stilen med blyantskjørt, blomsterprint og glamorøse solbriller – feminint, passe frekt, men aldri vulært.
Så bli med minMote tilbake til det tidlige 60-tallet hvor kvinnelige former er skjønnhetsidealet og hverdagen er like glamorøs som natten.
LES OGSÅ: Stjel stilen til Olivia Palermo på budsjett

HVERDAGSSTIL: Pusete genser kr. 199 (Gina Tricot), jeans kr. 199 (Gina Tricot), solbriller ca. kr. 2190 (Oliver Peoples / Net.a.porter.com), hårbånd kr. 143,90 (freepeople.com). Foto: Bulls / Produsenter
Når de ikke går i den snertne «Pan Am»-uniformen går flyvertinnene som regel i kjoler, men det var rom for bukser også på 60-tallet.
Buksene kan gjerne være høye i livet og stramme langs beina – aller hottest var knebuksene og piratbuksene.
Solbriller i med katteøyne-fasong er et mus, mens håret gjerne kan tupperes litt ekstra. Av tilbehør er det lekkert med et bredt hårbånd med knute eller sløyfe.

KJOLEFINE: Blå kjole kr. 599 (H&M) og og blomstrete kjole ca. kr. 678 (modcloth.com). Foto: Bulls / Produsentene
Serien er imidlertid en eneste lang kjole-bonanza. Ingen anledning er for avslappet for en kjole, og på 50- og tildig 60-tallet skulle det gjerne være ultrafeminine kjoler med vide skjørt og innsvinget liv.
Seriens femme fatale er Ginny , som spilles av Erin Cummings. Hennes garderobe er stappfull av sexy kjoler med push-up-utringning.
LES OGSÅ: Stjel stilen til Alexa Chung
Seriens uskyldige blondine Laura, i Margot Robbies skikkelse, foretrekker imidlertid pastellfargede kreasjoner – helt i tråd med denne vårens hotteste farger.
Nettbutikken modcloth.com spesialiserer seg på retro-klær og har et stort utvalg kjoler inspirert av både 50- og 60-tallet.

BEACHBABE: Bikini kr. 157 for overdel og 104 for truse (asos.com), badedrakt kr. ca. kr. 2099 (Norma Kamali / net-a-porter.com) og bikini kr. 800 for truse og 860 for overdel (Karla Colletto / net-a-porter.com). Foto: Bulls / Produsentene
I en av episodene ligger dessuten jentene på bassengkanten i bikini og badedrakt. Retroinspirert badetøy er superhot denne sommeren og er allerede sett på kjendiser som Rihanna, Kim Kardashian og Myleene Klass.
Bikinier som er høye i livet er dessuten superflatterende, så dette er badetøy selv for den kresne.
LES OGSÅ: Kast deg over vårens mest feminine trend
Følg journalisten på Twitter her!
Tags: kjoler, Shoppingguide, Stjel stilen, tv-serie