«Twilight»stjernene strålte på premiere

STRÅLTE: Hovedrolle-innehaver Kristen Stewart strålte på premieren til «Twilight-The Breaking Dawn Part 1» i natt. (foto: Bulls)

Rødt, grønt, blått og rosa. «Twilight»stjernene stilte opp i friske farger på premieren i natt.

Kjendisene poserte gladelig på den svarte løperen før premieren på den ferskeste filmen i «Twilight»-sagaen, « Breaking Dawn Part 1» i Los Angeles i natt.

De ivrigste «Twilight»-tilhengerne sto i kø utenfor kinoen hele fem dager i forkant av premieren for å sikre seg et glimt av stjernene.

Kristen Stewart, kjent fra hovedrollen som Bella i filmen, troppet opp i en fotsid, mørkeblå og glitrende kjole fra J.Mendels vår 2012 kolleksjon.

Hun valgte en dramatisk look og sminket seg blekt med sotede øyne og svart neglelakk på tær og fingre.

STJERNER: «Twilight»-stjernene Nikki Reed og Ashley Greene strålte på premieren. (foto: Bulls)

Nikki Reed, kjent som Rosalie Hale i «Twilight», strålte i en grønn assymetrisk Marchesa Resort 2012 kjole.

Ashley Greene, som spiller Alice Cullen i filmen, ankom premieren i en rød oppsiktsvekkende stroppløs kjole. Kjolen var spesialsydd til anledningen av luksusdesigneren Donna Karan.

BRUDEDESIGNER: Caroline Herrera designet brudekjolen til Bella i filmen. Brudekjoledesignet er fortsatt en hemmelighet. Skuespiller Julia Jones ankom premieren i en engleaktig hvit kjole. (foto: bulls)

Carolina Herrera, kvinnen bak designet til Bellas brudekjole i filmen, valgte å kaste glans i en enkel svart kjole for anledningen. Kjolen brukte hun sammen med et par enkle, svarte Christian Louboutin sko.

Julia Jones, kjent som Leah Clearwater i filmen, vakte oppsikt i en engleaktig hvit kjole.

CELEBER-GLANS: Jennifer Love Hewitt, Tinsel Korey, Sharni Vins og Ashley Tisdale var blant kjendisene som stilte opp på premieren. (foto: bulls)

Premieren oste av kjente fjes, deriblant Jennifer Love Hewitt som poserte smilende i en grønn, firgursydd silkekjole med et svart belte i midjen.

Tinsel Korey valgte å bruke en prinsesseaktig rosa kjole med en sløyfe i midjen. «Home and Away»stjernen Sharni Vins ankom solbrun i en nydelig, rød fotsid kjole.

Ashley Tisdale, kjent fra blant annet «High School Musical» valgte en lårkort hvit kjole med blonder, kombinert med et par skoletter i leopardmønster.

KJEKKE-KARER: Også herrene pyntet seg til ære for den store begivenheten. Peter Facinelli, Robert Pattinson og Taylor Lautner ankom med dress. (foto: bulls)

Også de mannlige «Twilight»stjernene var naturlige blikkfang under tirsdagens hollywoodpremiere.

Peter Facinelli, kjent som Carlisle Cullen i filmen,  ankom i mørkeblå dress med et skjerf i halsen. Kvinnebedårerne Robert Pattinson og Taylor Lautner valgte en klassisk stil med dress og slips.

Skrevet av

Isabelle Ringnes