
GLAMOUR: Prins William og hertuginnen av Cambridge, Kate ankom ARK gallaen i London torsdag kveld. (Foto: Wenn/Scanpix)
Hertuginnen av Cambridge var ikledd en Jenny Packham-kjole da hun ankom den årlige ARK veldedighetsgallaen i London torsdag kveld. Men hun er langt fra den første som har lagt sin elsk på de populære kjolene.
Kjolen, som er i en pudderrosa farge med paljetter, Swarovskikrystaller og chiffongdetaljer, er i en annen prisklasse enn det spareprinsessen har hatt til nå. Flere stjerner har brukt lignende antrekk på den røde løperen, ofte i samme fargeskala som Englands nye moteprinsesse. Stjerner som Leighton Meester og Dita von Teese har allerede blitt observert i lignende kjoler fra samme designer.
Drøm deg bort i kongelige brudekjoler. Stor bildespesial.
Hvem kledde Packham-kjolen best? Stem nederst i saken.

HVEM KLEDDE KJOLEN BEST? Hertuginnen av Cambridge, Leighton Meester eller Dita von Teese? (Foto: Bulls / skjermdump MTV / Bulls)
Dyr favoritt
Antrekket til den nygifte moteprinsessen har en prislapp på omkring 28 000 kroner, i følge nettsiden mytheresa.
Jenny Packham er blant Hollywoodstjernenes yndlingsdesigner. For selv om hun først og fremst er kjent for sine elegante prinsessebrudekjoler, er hennes kreasjoner ofte å se på den røde løperen.
Sandra Bullock og Scarlett Johansson er blant jentene som har lagt sin elsk på de duse og skinnende kjolene, og de stilte begge opp i kjoler signert den samme designeren under årets Golden Globe-utdelingen i Los Angeles. Bullock i en flagrende dus rosa kreasjon overstrødd med skinnende steiner, mens Johansson sin kjole var i en mer hudfarget pallett i chiffong – men også overstrødd med designerens signatur: skinnende detaljer.
I går var det altså hertuginnen av Cambridge sin tur til å stråle i en Packham-kjole, og med sko og cltuch i samme fargetoner fra LK Bennett var antrekket ton-i-ton og en moteprinsesse verdig.
Kate elsker billige og klassiske plagg. Bli inspirert her.
Relaterte saker videre:
Slik får du den kongelige stilen til prinsesse Kate.
Slik får du prinsesse Kates trendy trench.
Se alt om det kongelige bryllupet – og ikke minst brudekjolen.
Beckham har aldri sett bedre ut. Se bildene!
Tags: Hertuginnen av Cambridge, Inspirasjon, Jenny Packham, Kate Middleton, kjoler, Sommeren 2011