Batikktrenden er tilbake

HIPPIE-TREND: I Hollywood har kjendisene oppdaget batikktrenden, og stjerner som Audrina Patridge, Kim Kardashian, Fergie og Megan Fox spriter opp antrekkene med batikkmønstrede plagg. (Foto: Bulls/Scanpix)

BATIKKTREND: I Hollywood har kjendisene oppdaget batikktrenden, og stjerner som Audrina Patridge, Kim Kardashian, Fergie og Megan Fox spriter opp antrekkene med batikkmønstrede plagg. (Foto: Bulls)

Det hippieinspirerte mønsteret kommer tilbake for fullt. Bli inspirert av 60-tallet og vekk oppsikt i bohemsk batikk.

Favorittstilen til hippiene fra 60- og 70-tallet er tilbake i motebildet igjen, og mønsteret som tidligere ble brukt av stjerner som Janis Joplin og Jimi Hendrix blir nå omfavnet av Hollywood-kjendiser som Kim Kardashian, Rihanna og Megan Fox. Batikkmønsteret var også synlig på motevisningene til designere som Blumarine, Proenza Schouler og Calvin Klein. Nå har den fargerike trenden nådd fram til klesbutikkene, og en batikkfarget kjole eller topp passer utmerket enten du skal på stranden eller på festival.

Liker du trenden? Gå for surferstilen i sommer!

FRISKE FARGER: På visningene til Blumarine og Diane von Furstenberg var batikkplagg i friske og sommerlige farger et viktig element. (Foto: Scanpix/Bulls)

FRISKE FARGER: På visningene til Blumarine og Diane von Furstenberg var batikkplagg i friske og sommerlige farger et viktig element. (Foto: Scanpix/Bulls)

Hippietrend

Sommerens batikktrend er preget av lyse og klare farger, og gir på samme måte som maxikjolen inntrykk av en behagelig, avslappet og bohemsk hippielook. På catwalken til designere som Blumarine var modellene kledd i batikk fra topp til tå, med det fargerrike mønsteret på både veske, skjerf, genser og shorts.

Blir det for kaldt med korte sommerkjoler? Her er kjolen du kan bruke hele sommeren!

BATIKK:

BATIKK: Kjole fra topshop.com ca 240 kr, topp fra Indiska ca 250 kr, kjole fra Dyena Hyena hos mywardrobe.com ca 620 kr, topp fra forever21.com ca 95 kr. (Foto: Produsentene)

Statement-plagg

Hvis du syns en slik look blir for overveldende, kan du velge å holde enten under- eller overdelen ensfarget. På den måten holder du fokuset på ett sted. Det abstrakte batikkmønsteret er perfekt for en frisk sommerlook, og som andre oppmerksomhetskrevende mønstertrender kan en veske eller et skjerf være det eneste du trenger for å løfte et ellers enkelt antrekk. Batikkplagg kan du også lage enkelt selv, ved å knyte knuter på visse områder på plagget og deretter farge det. Perfekt for en unik og personlig look!

Dårlig hårdag? Her finner du seks enkle sommerfrisyrer!

MØNSTERMIKS:

MØNSTERMIKS: Bukse fra Acne hos mywardrobe.com ca 620 kr, veske fra Rebecca minkoff hos asos.com ca 2500 kr, skjørt fra topshop.com ca 70 kr, kjole fra Indiska 149 kr. (Foto: Produsentene)

Relevante artikler videre:

Få glamorøse og avslappede bølger i håret. Funker både til hverdags og fest

Solpudder er en must i sommersminken. Slik velger du riktig solpudder!

La neglene synes! Her er de hotteste neglefargene

Lilla er hot på øynene! Slik får du looken

Likte du saken? Del den med noen andre, da vel. (klikk på ikonene under)
  • Digg
  • Nettby
  • E-mail this story to a friend!
  • MySpace
  • del.icio.us
  • StumbleUpon

Lagt inn av Cathrine Elnan kl. 16-07-2010 16:07 4 kommentarer
Tags: , ,

Skrevet av

Cathrine Elnan


Del på facebook!

Mest leste saker minmote.no

Kommentarer

4 kommentarer til “Batikktrenden er tilbake”

  1. Skrevet av: Kamilla N
    16/07/2010 17:43

    men man kan fikse klærne slik selv, sant? hadde vært kjekt med en liten guide :D

  2. Skrevet av: Kim
    17/07/2010 10:43

    Dersom du følger trendene, får du en unik og personlig look.

  3. Skrevet av: Veskebloggeren
    20/07/2010 11:14

    Stilig at batik-stilen er på vei tilbake.

    Kamilla: Her kan du se hvordan du gjør det selv: http://www.youtube.com/watch?v=ohJxPCte_FM

    Wikipedia har for øvrig en god artikkel om batik: http://en.wikipedia.org/wiki/Batik

  4. Skrevet av: Cathrine Elnan
    20/07/2010 12:12

    Hei, Kamilla. Du skal ikke se bort i fra at det kommer en liten guide etterhvert:) Hilsen Cathrine

Din kommentar