
SONIA RYKIEL FOR H&M: Her er kampanjebildene for den nye gjestekolleksjonen fra Sonia Rykiel for H&M. (Foto: H&M/Sølve Sundsbø)
Den 20. februar kommer den andre delen av Sonia Rykiels gjestekolleksjon for H&M i butikkene.
Det franske motehuset lanserte sin undertøyskolleksjon i samarbeid med H&M i desember, og nå er det tid for kleskolleksjonen. Sonia Rykiel er kjent for å være dronningen av strikk, og kolleksjonen er fargeglad, humoristisk og består primært av strikkede plagg i forskjellige varianter.
- Denne kolleksjonen er veldig fransk og chic, med et lekent preg. Den har sterke farger og striper, som er veldig typisk for Sonia Rykiels design. I tillegg har alle plaggene den karakteristiske vrangsømmen utenpå plaggene, som er en velkjent detalj for dem som kjenner til Sonia Rykiel, forteller Vibeke Holann, som er kommunikasjonssjef i H&M Norge.
Tjener grovt på mote. Dette får kjendisene på første rad
Egen barnekolleksjon
Dette er første gang at H&Ms designsamarbeider også har en egen kolleksjon for barn. Disse klærne er for jenter fra ett til åtte år, og designet er helt likt designet på klærne i damekolleksjonen.
- Filosofien bak er at mote skal være gøy, og den tankegangen passer veldig godt til både H&M og Sonia Rykiel, forteller Holann, og legger til at denne kolleksjonen fokuserer mer på hverdagsklær enn tidligere kolleksjoner, som har vært mer trendy og festpreget.
- Denne kolleksjonen er for hverdagskvinnen som ønsker å gjøre noe mer ut av antrekkene sine til daglig. Sonia Rykiel følger sin egen stil, så dette er ikke en utpreget trendkolleksjon.
I tillegg til klærne kommer det platåsandaler i lakk, fargerike armbånd, brosjer med glasstener, hårbøyler, belter skjerf og alpeluer. Alt kommer i kolleksjonens signaturfarger, som er fuchsia, gult, sort og lys rosa.
Hudpleietips i vinter! Slik forebygger du tørr hud

BARNEKLÆR: For første gang inneholder kolleksjonen også barneklær. (Foto: H&M/Sølve Sundsbø)
Lavere prisnivå
På enkelte av de andre gjestekolleksjonene har det kommet reaksjoner fra kundene på at prisnivået er for høyt til å være fra en kleskjede som H&M. I følge Holann vil denne kolleksjonen ha lavere priser, både på dame og barnekolleksjonen.
Kolleksjonen vil komme i 200 utvalgte H&M butikker verden over, og i Norge vil den komme i ti forskjellige butikker i de største byene. Kolleksjonen vil også være tilgjengelig på nett samme dag som den kommer i butikk.
Norske Pernille byttes ut. Nytt ansikt for Gina Tricot

SONIA RYKIEL: Her fra den spektakulære visningen for Sonia Rykiel for H&M i Paris i november.(Foto: AP)
Relevante artikler videre:
Alle vil ha håret hennes! Se hvem det er snakk om her
Hun selger flest moteblader. Denne kjendisen er svært populær
Slik skal du kle deg i 2010. Få motetipsene som gjelder i år
Kle deg fint i vinterværet. Varme jakker gjør susen!
Lagt inn av Mari kl. 09-02-2010 09:16 6 kommentarer
Tags: H&M, Klær, Mote, Shopping, sonia rykiel
Mest leste saker minmote.no
[...] here: Leken mote fra Sonia Rykiel minmote.no VN:F [1.7.4_987]Rating: 0 (from 0 votes) Share Mote 20-februar, kommer-den [...]
Denne kolleksjonen ser helt forferdelig ut, knall rosa og gul passer best for små barn. Har på følelsen at denne kolleksjonen blir solgt for halv pris etter et par uker.
Der var det ikke mye pent… Eneste kule var shortsen… Men det får ekg ikke brukt alikevel siden alle dissa shortsene er så breie rundt låra og da virker beina mine enda tynnere..
Håper Armani gjestedesigner for H&M. Da skal jeg ha et plagg av alt….
Uansett hva for noen kolleksjoner eller gjestedesignere de har så spiller det liten rolle for meg. Ettersom jeg bruker XS i klærne (helst mindre også, man da må jeg handle på barneavdelingen) så blir den størrelsen utsolg utrolig fort, sikkert pga det produseres i så få eksemplarer. Å handle på nettbutikken er like vanskelig for der blir det utsolgt enda fortere.. Sukk, hadde vært deilig om jeg kunne bruke small iallefall. Ikke finner jeg noen butikker som har så små klær heller og desverre er en skredder mye dyrere enn det jeg har råd til…..
Dere jenter der ute som aldri har problem med å finne deres størrelse, dere er heldig..
[...] mer på minmote.no Visste du at Sonia Rykiel var den første designeren som puttet sømmer på utsiden av klærne og [...]