Slik setter du på løsvipper

SLIK SETTER DU PÅ LØSVIPPER: (Foto: Bulls)

SLIK SETTER DU PÅ LØSVIPPER:Eva Longoria har alltid nydelige øyenvipper på den røde løperen, og jukser nok litt med løsvipper. (Foto: Bulls)

Å sette på falske øyenvipper er kronen på verket når du sminker øynene til fest. Lær hvordan du kan jukse deg til filmstjernevipper.

Lange, blafrende vipper gir øynene det lille ekstra til julebordet eller andre førjulsfester. Mye er gjort med en god mascara, men med litt juks kan vippene dine bokstavelig talt nå nye høyder.

Mange synes løsvipper er vanskelig og litt knotete å sette på for egen hånd, så her er en guide som gjør det enklere å få et godt resultat.

Finner du ikke riktig mascara? Finn den perfekte mascaraen til dine vipper

Punktvipper eller hele løsvipper

Det første som må tas stilling til er hvilken type løsvipper du vil bruke. Punktvipper gir det beste og mest naturlig resultatet, og kommer i mange forskjellige lengder og varianter.

En hel vipperad er gjerne litt vanskeligere å sette på, i tillegg kan den lett bli mer synlig enn punktvipper. Men en full rad med vipper er perfekt om man vil ha et dramatisk og mer kunstnerisk resultat. Her får du også kjøpt mange lengder og sammensetninger, og du får også vipper med partyeffekter som glitter eller små stener på.

Få maksimalt ut av vippene dine! Slik legger du perfekt mascara

Slik gjør du det

Det viktigste når du skal sette på løsvipper er å ha et godt vippelim. Limet som følger med i pakningen holder som regel ikke mål, så spør der du kjøper vippene om de har et vippelim du kan kjøpe i tillegg.

Begynn å sette på løsvipper når du har gjort all øyensminken ferdig bortsett fra mascaraen. Hvis du velger å bruke punktvipper, trenger du en pinsett. Ta en punktvipp med pinsetten, og dekk det sorte festet nederst på vippen med vippelim. La gjerne limet tørke litt før du setter den mot vippene, slik at limet blir litt seigere.

Plasser punktvippen med pinsetten så nært øyenvipperaden som mulig. Når du bruker punktvipper er det penest å legge mellom tre og fem vipper i ytterkanten av øyet, men du bestemmer selvfølgelig plasseringen og antallet selv.

Se ned eller lukk igjen øyet du jobber med for å få plassert punktvippen rikig. Om du legger vippen skjevt, er det bare å ta den av igjen og prøve på nytt. Legg forsiktig på en vipp av gangen helt til du har fått resultatet du vil ha. La limet tørke før du legger mascara.

Skal du på fest? Lær å legge en kul partylook med Sminkeskolen!

Hele løsvipper

Om du vil bruke en hel rad med vipper, må vippene gjerne klippes litt før du begynner. Mål løsvippen mot din egen vipperad for å se om selve raden er for lang eller om vippene blir for lange. Det er naturligvis best å klippe løsvippene før du har festet dem til øyenvippene.

Legge limet langs hele vippekanten på løsvippen. La limet tørke fra 30 sekunder til ett minutt før du setter den langs vippene. Det er som regel enklest å begynne ytterst på vipperaden, og legge løsvippen gradvis langs vippene. Slik klarer du bedre å plassere vippene der de skal være. Pass på at du har nok lim over hele løsvippen, og spesielt i kantene slik at den sitter godt hele veien. Om løsvippen er skjev etter påføring, kan du bruke en q-tips eller lignende til å dytte løsvippen dit du vil ha den. Pass på at løsvippene også har riktig vinkel når de tørker. Avslutt med mascara.

Når du legger løsvipper ligger mye av hemmeligheten i å ha god tid og ha en stødig hånd. Det nytter ikke å legge løsvipper for første gang om du har dårlig tid. Øv gjerne litt i forkant før festen for å få et godt resultat når det virkelig gjelder.

LØSVIPPER: Punktvipper fra Depend, løsvipper fra H&M, vippelim fra DUO og pinsett fra Tweezerman.

LØSVIPPER: Punktvipper fra Depend, løsvipper fra H&M, vippelim fra DUO og pinsett fra Tweezerman.

Relevante artikler videre:

Bli trendy med røde lepper! Rød leppestift er hot

Lyst på sotede øyne? Følg vår guide her

Oppdater høstgarderoben! 12 trendy høstkjøp under 500 kr

Bli inspirert av stjernene! Stjel stilen til Diane Kruger

Skrevet av

Mari


Tags: , , , , ,

Kommentarer

9 kommentarer til “Slik setter du på løsvipper”

  1. Skrevet av: Mia
    03/12/2009 17:54

    Hei :) Vet du hvor jeg kan få kjøpte gode løsvipper? Hel-vipper?

    :) )Takk for fine innlegg.

  2. Skrevet av: Kitty
    03/12/2009 17:58

    Jukse? hvis du ser på løsvipper som jusk, er jo all sminke juks!!

  3. Skrevet av: Juli
    03/12/2009 19:45

    Er fast bruker av løsvipper, men har ennå ikke funnet et lim jeg er fornøyd med.. er duo det beste limet, og hvor får man kjøpt dette?

    Synes at løsvippene fra H&M i sølvpakken er kjempe bra, men man trenger et annet lim.

  4. Skrevet av: Carina
    03/12/2009 22:40

    Det de kjente jentene bruker som er avbildet her, er vippe extensions. Der et og et vippehår blir satt på. Varer i ca 4 uker. Jeg bruker dette! ser så natulig ut. På salongen Vip Lounge på majorsuen er de veldig flinke

  5. Skrevet av: Marianne
    03/12/2009 23:12

    Jeg skjønte ikke dette med hele vipperad.
    skal man sette den nederst på vippene eller helt ytterst av hudkanten? klarer ikke å få det til. jeg har kjøpt meg en hel vipperad på cubus.

  6. Skrevet av: Elisabeth
    04/12/2009 00:20

    DUO er absolutt beste limet, fåes kjøpt blandt annet hos MAC

  7. Skrevet av: iselin
    04/12/2009 02:46

    jeg bruker depends hel rad når jeg skal ut. men må alltid klippe av litt, for de er ekstremt lange..

    å til deg marianne, så bruker jeg å legge vippene med limet på, helt nederst ved huden på øyelokket åsså dytter jeg de så nært jeg kan øyevippene(vippehåret) jeg klarer men de skal ikke limes på dine egene men på huden;)

  8. Skrevet av: jente
    04/12/2009 17:56

    trenger jo ikke se bra ut lengre, for å se fantastisk ut!
    Alt man trenger er å være flink med make up og styling…

    Jeg er selv pen, og liker å ikke gjøre ansiktet mitt anderledes med sminke, bare markere litt med solpudder og mascara… men ute på byen forsvinner jo min naturlige look, pga all make up jenter putter på…

    Ikke godt å si hvordan jentene ser ut dagen derpå… når løshår, løsvipper, push up, foundation oetc forsvinner av…

    For all del, jeg er tilhenger av sminke… bare synd når man bruker sminke for å bli en annen enn den man er… Jeg hadde ihvertfall blitt skremt av meg selv, om jeg var en annen med sminke enn jeg er uten…

    Bare en tanke…

  9. Skrevet av: Tone
    06/12/2009 18:12

    Hei! Så på filminnslaget om solpudder og fikk mange bra triks. Når det kommer til solpudderet, er det ikke skimmer/glitter i de? Skal man likevel legge det rundt i hele ansiktet, opp mot hårfestet osv?