
SORT OG GRÅTT: Elsker denne fargekombinasjonen i høst. (Foto: Line Kirkhus)
Jeg elsker de dagene da ikke alt er stress og man kan ta seg tid til en kaffe med venninner. Møtte stylist Line til en herlig kaffe på Kaffebrenneriet og satt og siklet på Carin Wester skoene hennes, mens vi snakket om siste nytt. Sjekk ut bloggen hennes, hun har utrolig kul stil. I dag skal jeg videre på middag senere, så da passet det fint å debutere skjørtet fra H&M Divided Exclusive. Det semskede skjørtet er allerede en favoritt og jeg skal også bruke det med tykke kardigans og belter i livet. Strømpeholderne som fulgte med parkerte jeg hjemme, men hadde jeg hatt et par lårhøye boots til dette antrekket, hadde jeg kjørt på med de.
Antrekk: Jakke fra Tonica Vintage, skjørt fra Divided Exclsuive, skjerf fra H&M, tights fra Lindex, boots fra Acne og veske og kardigan fra Zara.

FAB: Stilige Line i jakke fra Tonica Vintage, tights fra Gestuz og boots fra Carin Wester. (Foto: Silje Pedersen)
Tags: Dagens outfit, Høsten 2009, Vesker, Vintage
Wow, du er så flink til å kle deg! Er misunneleg på den flotte veska di… Men eg får vel vere fornøgd med Tiger-veska mi som eg investerte i for eit par månadar sidan, den er jo fin den òg.
Spørsmål: Det er pistol boots du har på deg der, eller? Har SÅ lyst på dei, aner du kor eg kan få kjøpt dei? På Acnes online shop har dei berre svarte igjen i semska skinn, vil helst ha vanleg glatt skinn. Det er litt risky å kjøpe dei på nettet òg, dei er jo relativt dyre. Har du noko erfaring med nettshopen deira?
Hei Marie, Jeg vet de har de i flere av Koma-butikkene i Oslo, du kan bare ringe å høre. Ja, kjøp glatt skinn, mine er 4 år gamle og nesten fortsatt like fine og det synes jeg er must hvis man skal investere i dyre sko. Har ikke bestilt i netshoppen, men bor du et annet sted enn Oslo, vet jeg om flere butikker som har de. Bare send meg en ny kommentar. Hilsen Silje
Hvorfor ikke kalle dette for “dagens antrekk” istedet for dagens outfit? DA kunne du like gjerne brukt outfit of the day som klinger bedre.
Jeg EEEELSKER bloggen din!! Oppdaget den ved en tilfeldighet her om dagen og nå kan jeg ikke få nok!! Herregud så mye jeg har gått glipp som ikke har funnet frem til deg før!!
Keep up the good work, jeg er nå innom daglig og jeg liker det jeg ser!!:-)
Så fin du var i dag, Silje! Liker støvlettene dine!! Jeg skal se etter noen slike selv
Herlig antrekk ! Noen tips til gode blogger man kan hente inspirasjon fra?
Kjempefint antekk
Jeg bare lurer på om Acne pistols vil være aktuelle leeenge enda? Har også lyst på dem, men lurer på om jeg er “sent” ute med å henge meg på?
Elin H, Acne Pistols er så klassiske (men med en liten edge) og i høst har de laget mange flere farger (jeg elsker den blå modellen) for de som vil ha de litt anderledes. For å være helt ærlig, så bryr jeg meg selv ikke om de er det siste hotte, de er så utrolig gode å gå i og er de perfekte hverdagsstøvlettene. Så ja, jeg tror du trygt kan kjøpe disse og ha glede av de i mange år. Mange vil nok argumentere med at det er hottere modeller på markedet (og det er det selvfølgelig) og det er stor sjans for at du møter noen andre i samme boots, men selv bryr jeg meg ikke om det. Vil du ha en klassiker som varer, er denne modellen et godt kjøp. Vil du ha en mer trendy modell, er ankelbootsene til Line fra Carine Wester absolutt å anbefale. Lykke til!
Hei Martine, Sjekk ut ukens trendsettere som har vært på minMote (søkerfeltet), det er mange av bloggene jeg følger med på. Under moteblogger og favoritter på bloggen finner du også mange bra. Hilsen Silje
U guys both look stunning!!! I wish I could comment on lilis blog too, but for som reason her blog does not accept my email address… any way, I have linked this blog as well to my blog : )
xxx
Hei igjen, Silje. Næraste storby for meg blir Bergen. Meiner at det skal vere ein butikk som selger Acne der, men er litt usikker.
Hei Marie, Så bra, der vet jeg nemlig at NOVA har flere farger og modeller. I tillegg er det en egen Acne butikk som absolutt bør ha støvlettene. Du kan bare ringe butikkene å høre, de hjelper deg mer enn gjerne. Hilsen Silje
Det skal eg gjere, men eg må spør: NOVA? Er det ein butikk? Tusen takk for hjelpa!
Etter litt nettsøking fann eg begge butikkane. Jeij!
Hei. Jeg kjøpte meg nylig de Acne støvlettene du har. Jeg bare lurte på: Har du de i en sån strl at du får plass til litt tjukkere sokker oppi? Mine passer akkurat, men burde jeg heller byttet de til litt større slik at jeg kan få plass til en litt tjukkere sokk en vanlig, eller vier de seg ut?
Hei Kristina. Støvlettene er i ekte skinn, så de former seg litt ut når du har brukt de en stund.
Hilsen SIlje
Nja ble litt Boring liksom..