
HØSTENS NEGLETRENDER: Høstens negletrender domineres av de mørke fargene. Til venstre er neglelakken som ble brukt på høst/vinter visningen til Dior. (Foto: produsentene/Bulls)
Sesongens negletrender domineres av de mørke og dramatiske fargene, med noen få innslag av friskere farger. Den store må-ha fargen på neglene i høst, er den mørkeblå metalliske neglelakken, som kommer i mange varianter både fra de dyre og de rimelige merkene.
Etter sommerens glade neglefarger i rosa, fersken og korall, er det på tide å ønske høsten velkommen på neglefronten også. Som forventet viser de forskjellige høstlookene mørkere og mer dystre farger, men det er likevel innslag av livligere farger for dem som foretrekker det. Her er sesongens viktigste negletrender.
Mørkt og dramatisk
Den helt sorte neglelakken har lenge vært en stor høst- og vinterfavoritt, og sort neglelakk er også gjeldende denne sesongen. De mørke neglelakkene dominerer, men vi ser mer nyanser av farger i de mørke lakkene enn tidligere. Farger som går igjen er mørke nyanser av plomme, rødt, burgunder, lilla, grått, blått og brunt.
Mer om høstens skjønnhetstrender! Få høstens heteste hår

MØRKE FARGER: L'Oréal resist & Shine i Meteorite Black, Dior Vernis i Black Plum, Chanel Le Vernis i Rouge Noir og H&M Nail Polish i Moonless Night.
Metallisk
Metalliske farger er hot i høst, og spesielt i forskjellige blåtoner. Alt fra indigofarger som hos Lancôme, til mer fiolette toner og blåsorte farger. Denne fargen er i høstlooken til mange merker denne sesongen. Men andre metalliske farger er også gjeldende, spesielt mørke gråtoner, sølv og gull.
Velg riktig øyenskygge! Finn fargene som framhever øynene dine!

METALLISK BLÅ: Lancôme Vernis i Indigo Paris, Chanel Le Vernis i Vendetta, H&M Nail Polish i Fashionista og Essie Nailpolish i Midnight Cami.
Sterke farger
Det er også innslag av farger i høstens negletrender. En selvskreven farge er selvfølgelig rødt, som kommer i alle varianter, fra den helt rene røde til dyp vinrød. Neglelakken det har blitt snakket mest om denne høsten, er den mintgrønne neglelakken som ble vist på høstvisningen for Chanel. Fargen heter Jade, og kommer kun i et begrenset opplag på utvalgte Chanel-butikker. Men neglelakken ble raskt kopiert, så det er flere varianter av mintgrønn neglelakk å velge mellom i høst. Ellers er rosa fortsatt gjeldende, men i noe dypere nyanser enn i sommer.
Oppdater sminkepungen i høst! Her er de fem produktene du må ha denne høsten

FARGER: L'Oréal Resist & Shine i Fushion Red, Make Up Store Nailpolish i Paula, Lancôme Le Vernis i Golden Audacity og Essie Nailpolish i Angora Cardi.
Relevante artikler videre:
Smink deg etter alderen din! Sminketips for unge og godt voksne
Alt om høstens skjønnhetstrender! De ti viktigste makeup-trendene
Her er den kuleste festsminken! Høstens kuleste partylook
Sotede øyne går aldri av moten. Slik sminker du sotede øyne
Lagt inn av Mari kl. 07-09-2009 08:04 11 kommentarer
Tags: Høsten 2009, Neglelakk, Negler, Skjønnhet, Trend
Mest leste saker minmote.no
Heisann! Ryktet vil ha det til at London er det nærmeste man må dra til for å kjøpe Chanel Jade som kommer i oktober. I artikkelen står det imidlertid at det finnes flere kopier av denne fargen, kan dere gi meg noen eksempler som er å få kjøpt i norske butikker? Det nærmeste jeg har kommet er Peppermint Patti fra MAC, men den er utsolgt for lenge siden..
Hei Vibeke. Prøv Paula fra Make Up Store, Hey! Get in Lime fra O.P.I., eller Mint Green fra Barry M. Ellers bruker minilakkene til Depend å komme i mer utradisjonelle farger.
Hilsen Mari
Hei! den OPI neglelakken øverst heter…….? Malaga wine?
Hei Katerina. Den heter Manicurist Of Seville, og er fra OPIs nyeste kolleksjon som heter España.
Hilsen Mari
Hei, du skriver ingenting om trenden med matte og semskede lakker?
Opi- alle fargene er helt fantastiske med mye skimmer i polishen så den blir ekstra blank:9 har brukt dem i noen år nå og er døds fornøyd-tøker kjapt og 2 lag er nok-pris rundt 140-150 kr men vel verdt det for kvinner med mye på dagsorden og ikke har tid til å vente i timesvis på at polishen tørker;)- masse pluss for den luxeriøse følelsen når man sitter å beundrer neglene der de glitrer mot deg … klem til alle dere som nyter følelsen av lekre negler
Kule!
Dior Vernis har jeg
Jeg har lyst på en matt og forholdsvis lys grå negelakk. Er noen som vet hvor jeg kan finne det?
Kjempe bra tips! Tusen takk jeg pleier ofte og gå innpå denne siden for og finne ut hva jeg skall ha på meg på skolen
Det er digg å vite om det som er på mote
Chanel sine farger er stunning. Tror aldri jeg har sett en farge fra dette merke som jeg ikke har likt! Ser frem til å hamstre nye lakker for høsten!
hvor er det man får kjøpt Dior Vernis i black plum og Make Up Store nailpolish i Paula i Norge? setter stoooooor pirs for svar !