Disko-dronningen

KUL KONSERT: Madonna rocka, Jenter i rosa cowboyhatter, en meget ung fan, Helga, Linda og meg. (Foto: Kyrre Lien/Scanpix, Linda K, Silje Pedersen)

KUL KONSERT: Madonna rocka, jenter i rosa cowboyhatter og unge fans. Nederst til høyre, Helga, Linda og meg. (Foto: Kyrre Lien/Scanpix, Linda K, Silje Pedersen)

Skal dere på konsert på torsdag, er det bare å glede seg. I går var det forrykende god stemning på Valle Hovin, på tross av regn og lang tid med venting på disko-dronningen.

For jeg synes fortsatt man kan kalle Madonna disko-dronning, etter det tempoet hun holdt i går kveld. Første delen av showet var utrolig kult, jeg synes Madonna leverte varene med et forrykende sceneshow, selv om hun til tider mistet stemmen etter heseblesende dansing.

Showet startet med Candy Shop og etter hvert skjønte vi at mange av de originale sangene man hadde gledet seg til å høre, ble en remix på scenen. Spesielt Vogue, Holiday og Like A Prayer, skulle jeg gjerne likt å høre i originalversjon. Men det la ingen demper på stemningen blant publikum. Både unge og gamle fans (oss inkludert) sang og danset etter låtene, uansett.

Samtaleemnet i går, var selvfølgelig 50-åringens trente kropp og sceneantrekk. Vi stod ganske nærme og jeg tror ikke at jeg så et gram med fett på kroppen til Madonna. Jeg synes tvert imot hun så mer trent ut enn alle danserne sine, som for øvrig også gjorde en utrolig bra jobb på scenen. Sceneantrekkene var som forventet, jeg må si at hun har gjort mer spektakulære valg på tidligere konserter.

Jeg hadde uansett en super kveld med hyggelige venninner på konsert. For en ting er sikkert: Dama kan underholde, selv i en alder av 50. Gled dere!

Antrekk casual: Skinnjakke fra Voice of Europe, t-skjorte fra H&M (herreavdeling), solbriller fra Gina Tricot, jeans fra Current Elliott, veske fra loppis.

Tips: Ikke ta på deg noe du er redd for, legg igjen verdisakene hjemme og gå for komfortable klær. Ha antiseptisk og en sammenleggbar regnjakke i vesken.

Skrevet av

Silje


Tags: , ,

AnnonseFå gode tilbud på mail fra let’s deal!

Kommentarer

3 kommentarer til “Disko-dronningen”

  1. Skrevet av: cc
    29/07/2009 17:10

    Hørte konserten var kjempe bra:) synd jeg ikke fikk vært der.
    Les om tidenes pinligste blondinemoment på min blogg http://missbee.blogg.no
    :-(

  2. Skrevet av: Kristin
    05/08/2009 20:17

    Hei!|

    Tøff skinnjakke du hadde :) Har du kjøpt den for sesongen??

    Ellers lurer jeg litt på å bestille klær fra hjemmesiden til Topshop, men er usikker på størrelser.. Jeg bruker til vanlig XS-S. Vet du hvilke størrelse det er i UK størrelse? Klarte ikke helt å finne det ut via størrelsesguiden de opererte med på siden…

    På forhånd takk!

  3. Skrevet av: silje
    06/08/2009 11:06

    Hei Kristin, Nei den kjøpte jeg i fjor på Voice of Europe. Men de har en lignende på Zara, som er superlekker til ca 2000 kr. Synes også den fra TopShop er helt fantastisk. Jeg er small og bruker str 8, men de varierer litt i snitt. Men er det første gangen du bestiller ville jeg målt meg selv og sett på målene mot de målene som ligger på nettsiden her. Spesielt brystmålet er viktig, hvis du skal kjøpe jakke. Er du 82 cm kan du feks kjøpe str 8. Lykke til! Hilsen Silje