Verdens vakreste skjønnhetstips

VERDENS VAKRESTE: (Foto: AP)

VERDENS VAKRESTE: Christina Applegate deler sine beste skjønnhetstips og favorittprodukter. (Foto: AP)

Christina Applegate ble nylig kåret til verdens vakreste av magasinet People. Men ingen kvinne i verden kan vinne en slik kåring uten hjelpemidler. Her er hemmelighetene og favorittproduktene til verdens vakreste kvinne.

Christina Applegate har virkelig slått tilbake etter at hun fikk diagnosen brystkreft for under et år siden. Hun gjør for tiden suksess med serien «Samantha Who?», og vant nylig magasinet Peoples årlige kåring av verdens vakreste kvinne. Nå deler hun noen av hemmelighetene bak sitt vakre ytre med resten av verden.

- Jeg har aldri vært den type jente som bruker en drøss med produkter. Jeg er mer typen som bruker de produktene som tilfeldigvis står i dusjen, og sminker meg med sminken jeg alltid har hatt liggende. Jeg er ikke så opptatt av merkevarer, forteller Applegate.

- Hvis jeg skal nevne et bestemt produkt jeg liker, må det bli Benetint fra merket Benefit. Det er et produkt som du både kan bruke på leppene og i kinnene, og du trenger egentlig ikke noe annet før du går ut døren.

VERDENS VAKRESTE:

VERDENS VAKRESTE: Til venstre er Christinas favoritt Benetint. Om du ønsker et lignende produkt som finnes i Norge, er The Body Shops Lip and Cheek Stain et godt alternativ.

Hva er det beste tipset du har fått fra alle hårstylistene du har jobbet med?

- Det må være å ikke være redd for leave-in balsam. Jeg bruker en nå som heter «It’s a 10», som ser skikkelig billig ut, men det er faktisk et mirakelprodukt og den dufter nydelig.

Les mer på minMote.no: Tre snarveier til sommerlige krøller

VERDENS VAKRESTE:

VERDENS VAKRESTE: Christina liker leave-in balsamen fra «It's a 10». Et lignende produkt i Norge er KMS Silksheen leave-in conditioner.

Hvilket produkt bruker du ekstra penger på?

- Et av dem er en dusjgelé som heter Como Shambhala. Den dufter eucalyptus og peppermynte, og gir meg følelsen av å være på spa.

Les mer på minMote.no: Slik sminker du solpudder

VERDENS VAKRESTE:

VERDENS VAKRESTE: Como Shambhala gir Christina en følelse av å være på spa. Et lignende produkt er Clarins Bath & Shower Concentrate.

Foretrekker du å sole deg, eller bruker du selvbruning?

- Jeg soler meg. Jeg vet at man egentlig ikke burde gjøre det, men jeg vil heller ha en ordentlig farge enn masse ujevne striper på kroppen, og hvite føtter og orange ankler.

Hva er ditt råd mot poser under øynene?

- Jeg ble født med øyne som gjør at det ser ut som jeg ikke har sovet på 10 år, så det er ikke så mye å gjøre med det. Men jeg bruker øyepads fsom heter Angels Makeup Intensive Collagen Treatment under øynene hver morgen før jeg drar på jobb.

VERDENS VAKRESTE:

VERDENS VAKRESTE: Christina sverger til Angels Makeup Intensive Collagen Treatment. I Norge er Talika Eye Decompress et lignende produkt.

Kilde: People Magazine

Les mer på minMote.no: Tre makeupfarger som kler alle

Følg minMote.no på Twitter!

Skrevet av

Mari


Tags: , ,

Kommentarer

8 kommentarer til “Verdens vakreste skjønnhetstips”

  1. Skrevet av: Anonym
    22/05/2009 11:16

    Kan dere ikke skrive litt om gel liner?

  2. Skrevet av: Melonka
    22/05/2009 12:26

    Kan ikke se at hun er verdens vakreste. Det finnes mye vakrere kvinner i verden særlig de som kommer fra de landene med slaviske røttene.

  3. Skrevet av: Nasra
    22/05/2009 22:07

    Hun er etter min mening absolutt ikke verdens vakreste! Finnes mange flere kvinner som er penere enn Appelgate.

  4. Skrevet av: shonny
    23/05/2009 12:23

    Ansiktet har like mye karakter som en Barbie-dukke.
    ‘Kjedelig’ er vel egentlig en bedre beskrivelse!
    Og hun er like godt sparklet og overmalt som en malt trefiberplate.

  5. Skrevet av: maylinn
    23/05/2009 12:46

    “- Jeg har aldri vært den type jente som bruker en drøss med produkter ” Irony to the max. Don’t know about you guys but who wouldn’t be without the ‘essential’ collagen eyepads for daily use? And also…how can celebrities be allowed to be voted for in a poll of beautiful women? There isn’t a real nose between them.

  6. Skrevet av: Maja
    15/01/2010 11:25

    Hallo, så mange negative folk det var her da!!!! skjerp dere. Appelgate er en flott jente hun!

  7. Skrevet av: stine
    14/02/2010 13:44

    appelgate er nok penere enn noen av dere for og si det sånn. Hun er kjempe pen!
    Men det bildet var hun kanskje litt uheldig med .. Man ser tydelig at hun har masse foundatuion på seg ;p

  8. Skrevet av: Camilla
    15/06/2010 20:07

    Synes hun er kjempepen, men personlig vil jeg nok ikke si hun er den aller vakreste. Men hun er langt fra stygg – det er sikkert.