
HERMEGÅS: Artisten Cassie har hermet etter frisyren til kule Alice Dellal (Foto: Wenn)
Den britiske modellen Alice Dellal er kjent for sin kule hårfrisyre, som er barbert på den ene siden av hodet og langt på den andre siden. Nå har RnB-artisten Cassie kopiert sveisen hennes i et forsøk på å få et mer rocka image.
«Noen ganger i livet trenger man forandring», skrev Cassie på sin egen Twitter etter at hun barberte av seg store deler av håret sitt forrige fredag.
«Noe som vil sjokkere moren din, men få henne til å kalle deg en ROCK STAR» skrev hun videre da hun publiserte bildet av sin nye hårfrisyre.
RnB-artisten har tidligere hatt et veldig sexy image, med langt flommende hår. Det er nok ikke tilfeldig at 22-åringen skifter hårsveis akkurat nå. Hennes nye singel «Must Be Love» med P. Diddy slippes ifølge MTV.com førstkommende tirsdag. Og frisyren har gitt henne mye oppmerksomhet allerede.
Les på minMote.no: Hun er Londons hotteste it-girl

NY SVEIS: Her er Cassie før og etter hun dro til frisøren. (Foto: AFP)
Dagen etter skrev hun på Twitteren sin: «De spør hvorfor jeg gjorde det. Fordi jeg våknet opp å følte for det!! YEEEEEAH!!».
Det eneste problemet er at modell og it-girl Alice Dellal har hatt denne hårfrisyren i flere måneder allerede. Det er ikke like kult å være nummer to.
Andre kjendiser som har blitt tatt for å kopiere hårfrisyrer er Katie Holmes, som ble mobbet i mediene da hun kopierte bob-sveisen til venninnen Victoria Beckham.
Les på minMote.no: Hairextensions gjør comeback
Tags: Alice Dellal, Cassie, Hår, Trend
så sinnsykt stygt,
Oi har hun seriøst shavet halve hodet??? Huff det var ikke mye pent..
synes faktisk det er noen piker som passer det. viser at de ikke bryr seg så alt for mye om å være mainstream og er slik som de mener er fint. alle til sin stil! tror heller ikke det er mangen gutter/mannfolk som hadde sagt nei til Cassie, selv etter den hårklippen, ser jo helst bare frekkere ut spør du meg…
Cassie ser skikkelig fresh ut med den nye looken, nå skiller hun seg ut fra alle de andre RnB-jentene. Hott!!
Grusomt!!! Alice sin frysyre var ok. Mn cassie sin var forferdelig!!!
Cassie kledde d mye bedre dah! :3
Det der ser helt forjevligt ut… håper ingen kvinner\jenter i norge gjør det samme ;o
Ubeskrivelig stygt! Hadde vært flau av å gå rundt slik på åpen gate..
Denne firsyren har blikt brukt før, for ca 19 – 20 år siden. Jason Newstead ex-metallica bassist hadde akkurat samme frisyre.
Den norske pønkeren Mr. Møkk hadde også en slik sveis engang sent på nitti-tallet. Jeg regner med at det er Mr- Møkk som har inspirert den britiske modellen Alice Dellal og RnB-artisten Cassie til denne frisyren.
Cassie kledde det drit bra da!
Ehm, sidecut er en ganske vanlig frisyre.. Hvilken planet lever dere på? Jeg har hatt den i tre år nå…
Synes hun var hot med den jeg!
Coooool!! Hvordan mennesker ser ut på håret eller hvordan de kler seg osv, må da være opp til hver enkelt, mener jeg. Det er et utrykk man selv velger etter eget ønske. Hun vil sikkert synes nettopp DU ser nitrist ut på håret…hva vet jeg…
Ehhh….ja denne frisyren har jo varit populær i mange mange mange år!!!!!!!!!!!!!!!Skikkelig bra moteblogg dette
Tøff sveis på sexy dame!! Cassie kler denne sveisen 32 x mer enn Alice !!
Når det gjelder kopiering er det vel svært vanskelig og la være å kopiere en eller annen sin sveis i 2009 !! Det er som å gå å kjøpe ett par Levis bukser og tro du er den eneste som har dem
Ene dama i tv2-sporten har denne frisyren, men det er ikke ofte hun viser det. Hun dekker barberinga med litt av resten av håret. Det er hun som kommer fra sørlandet et sted.
Hah den sveisen der så jeg meg lei av på nittitallet, den har alltid vært blodharry.
Det finnes ingen som har patent på en hårfrisyre! det vil alltid være en som gjør noe først, og bare fordi man er nummer to til å gjøre noe “drastisk” som en undercut, betyr ikke at man er noen copicat! Undercuten har dessuten eksistert i flere ti år, så helt orginal er vel heller ikke Alice Dellal..
[...] Minmote.no: Barbert hårtrend? [...]
kjempe tøfft
endelig noen jenter som tørr å være litt utenom det vanlige , har kort hår på siden selv.. å elsker det !! rock on , girls !!
Å HERREGUD XD
Syns hun så utrolig hot ut
synes det var skikkelig kult jeg:D cassie kledde det mye bedre enn alice:P
Cassie kledde undercut.
Leste litt lenger opp at mange synes det er stygt og man kan se mandig ut osv.
Men jeg som har undercut selv, ble verken styggere eller mandig.
Huff da. Helt klart et pr-stunt. Karrieren gikk ikke så bra som forventet etter at hun fikk P.diddy under vingene. Hehe
det er en dritkul frisyre jeg ønsker meg den.
for det første: Alice har ikke langt på andre siden, hun har faktisk shavet av alt rund hele hodet, og beholdt kronen og resten av toppen.
for det andre: hun var absolutt ikke den første. dette er en trend som alltid har vært hot på catwalken, og det er faktisk en trend som har kommet og godt blant vanlige døde siden 70 tallet.
for det tredje: sjekk fakta! du skriver for en nett avis, og vet så lite om dette at du kanskje burde droppet å nevnt det.